ŞEHİR-İNSAN MEDENİYET KÖPRÜSÜ ÖRNEK KİŞİLİKLER PROJESİ

Şehir-İnsan Etkinlikleri Devam Ediyor (21 Temmuz 2015)

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geliştirilerek hayata geçirilen Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü Örnek Kişilikler Projesi kapsamında 21 Temmuz 2015 Salı günü Topkapı Sarayı Konferans Salonu’nda Beş Şehirli Söyleşisi gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını ve moderatörlüğünü Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. A. Halûk Dursun'un yaptığı söyleşide Prof. Dr. İskender Pala, Prof. Uğur Derman, Prof. Çiçek Derman, Prof. Dr. Ahmet Güner Sayar, Prof. Dr. Mustafa Uzun, Prof. Dr. Abdullah Uçman, Dr. Mehmet Genç, Dr. Aydın Yüksel, Dr. Emin Işık, Sinan Uluant ve Mehmet Şevket Eygi proje kapsamında belirlenen ilk beş isim Ahmed Süheyl Ünver, Ali Fuad Başgil, Ekrem Hakkı Ayverdi, Fethi Gemuhluoğlu ve Mâhir İz’e dair anıları ve anektodları dinleyicilerle paylaştılar.
 
Ayrıca, ilk beş isimi anlatan serginin de gezildiği etkinlikte, proje kısa tanıtım filmi gösterildi ve Medeniyet Köprüsü Beş Şehirli kitabı katılımcılara dağıtıldı.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu sanatçıları da saray bestekarlarının eserlerinden oluşan bir  mini konser verdi.
 
Şehir-İnsan projesi kapsamında etkinlikler devam edecek.